Giełda starociW najbliższą niedzielę, 19 lipca br. zapraszamy elblążan i turystów do wzięcia udziału w giełdzie kolekcjonerów. Przedsięwzięcie to odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim, a jego organizatorem jest Elbląski Klub Kolekcjonerów „ANTYK” we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu.

„Targi staroci” od wielu lat cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem. Podczas zbliżającej się giełdy uczestnikom zaprezentowane zostaną różnorodne kolekcje znaczków pocztowych, etykiet oraz medali.  Wśród zbiorów kolekcjonerskich można będzie także odnaleźć m.in.: zegary, naczynia szklane i ceramiczne oraz inne unikatowe eksponaty. Podczas spotkania nie zabraknie również ciekawostek dla miłośników książek, czasopism, czy też płyt winylowych.
Giełda elbląskich kolekcjonerów na trwałe wpisała się w miejski kalendarz imprez o charakterze kulturalnym.
Tradycja comiesięcznych spotkań sięga roku 1973. Początkowo odbywały się one w Zamechowskim Domu Kultury „Zamech” przy ul. Stoczniowej, dawnym Elbląskim Domu Kultury (obecny CSE „Światowid”), a w późniejszym okresie w klubie oficerskim przy ul.  Królewieckiej, na Placu Słowiańskim, w hotelu Arbiter, ostatnio również w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. 
W maju tego roku, na podstawie wyrażonej przez Witolda Wróblewskiego zgody, giełda została przeniesiona do Ratusza Staromiejskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w targach !

Miejsce spotkania Ratusz Staromiejski (ul. Stary Rynek 25), godz. 9.00-14.00.
Organizowane w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Polish English German Russian Ukrainian

Galerie zdjęć

On-line

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.